Заборгованість

Юридичні аспекти реструктуризації боргів: як правильно використовувати нові можливості?

У сучасному динамічному світі, де економічні умови постійно змінюються, багато фізичних та юридичних осіб стикаються з проблемою боргової неспроможності. На щастя, українське законодавство пропонує ряд дієвих інструментів для реструктуризації боргів, які можуть допомогти впоратися з цією складною ситуацією.

Нові можливості реструктуризації боргів

З прийняттям Закону України «Про фінансову реструктуризацію» (далі — Закон) у 2017 році, юридичні та фізичні особи отримали доступ до нових інструментів реструктуризації заборгованості. Закон запровадив чіткий та прозорий механізм реструктуризації, який ґрунтується на принципах добровільності, конфіденційності та збалансованості інтересів сторін.

Однією з ключових ідей Закону стало запровадження процедури прозорої реструктуризації. Вона дозволяє боржникам та кредиторам спільно розробити план, який буде затверджений судом. План реструктуризації може передбачати різні заходи, такі як:

  • збільшення строку погашення боргу;
  • зменшення суми боргу;
  • відстрочку платежів;
  • переведення боргу в акції;
  • внесення майна в рахунок списання боргу.

Важливою перевагою прозорої реструктуризації є те, що вона дозволяє боржникам уникнути банкрутства та зберегти свій бізнес.

Інші інструменти реструктуризації боргів

Окрім прозорої реструктуризації, Закон передбачає й інші інструменти реструктуризації боргів, такі як:

  1. Договір про реструктуризацію — укладається між боржником та кредиторами і може містити будь-які умови, на яких погодилися сторони.
  2. Мирова угода — може бути укладена в рамках судового розгляду або без нього.
  3. Заміна кредитора — дозволяє боржнику замінити одного кредитора на іншого.

Щоб ефективно використовувати нові можливості реструктуризації боргів, важливо звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою. Досвідчений юрист допоможе вам правильно оцінити вашу ситуацію, обрати оптимальний інструмент реструктуризації та розробити план дій. Непогано налагодити конструктивний діалог з кредиторами та шукати компромісні рішення, які б задовольняли інтереси всіх сторін. Також, чим раніше ви розпочнете процес реструктуризації, тим більше шансів на успіх.

Якщо ви зіткнулися з проблемою боргів, не зволікайте! Запишіться на безкоштовну консультацію з нашими юристами вже зараз, і ми допоможемо вам знайти оптимальний шлях до розв’язання вашої проблеми.

Show More

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button