НовиниПраво

Хакери атакували ще один український офіційний сайт

Уночі 26 січня було здійснено кібератаку на сайт Ukraine.ua – офіційний портал про Україну для іноземних аудиторій. Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається, внаслідок атаки сайт протягом кількох годин був недоступний для користувачів. Повідомляється, що доступ до сайту відновлено, але робота з протидії наслідкам кібернападу триває.

“Фахівці МЗС України вживають усіх необхідних заходів для відновлення повноцінної стабільної роботи сайту. Найближчим часом все ще можливі тимчасові проблеми з доступом до ресурсу”, – зазначено в повідомленні.

Відомо, що онлайн-платформу Ukraine.ua офіційно представили в січні 2021 року. У роботі сайту на постійній основі задіяно 7 іноземних мов.

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня 2022 року хакери здійснили атаку на сайти державних установ та державних органів України. З наслідків кібератаки спершу йшлося, що втрачена низка зовнішніх інформаційних ресурсів Моторного страхового бюро, однак не ушкоджено реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників. Згодом стало відомо, що знищено дані низки держорганів. Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що кібератака на органи державної влади України була спланована та проведена спецслужбами Російської Федерації.

“Кібератака, яка сталася в ніч з 13 на 14 січня, була однією з найбільших за останні декілька років. Вона була спрямована на 70 державних установ і державних органів. Це фактично свідчить про те, що ця атака була масовою, скоординованою і, як стверджують наші фахівці з кіберполіції, СБУ та Держспецзв’язку – не була спрямована на шифрування даних для подальшого продажу, а саме на знищення цих даних. Саме тому ми можемо стверджувати, що ця кібератака була здійснена спецслужбами нашого сусіда, держави-агресора”, – заявив Денис Монастирський.

Show More

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button